Autorskie warsztaty rozwojowe – zwykle weekendowe – mają charakter praktyczny. Uczestniczkom i uczestnikom tych warsztatów towarzyszę w odkrywaniu i rozwijaniu własnego potencjału, odnajdywaniu głębszego sensu wydarzeń, w których uczestniczą, przemian, których doświadczają. Służą do tego mini wykłady, prezentacje i ćwiczenia praktyczne. Mini wykłady wprowadzają w tematykę danego warsztatu i prezentują stanowisko psychologii procesu w danej sprawie. Prezentacje ćwiczeń to prowadzone przez mnie „prace indywidualne” z ochotniczkami i ochotnikami w obecności pozostałych uczestników. Prace te stanowią praktyczne wprowadzenie do ćwiczeń, wykonywanych następnie przez uczestników w zespołach 2-3 osobowych. W trakcie ćwiczeń pomagam uczestniczkom i uczestnikom w ich wykonywaniu, a następnie omawiamy je wspólnie ze wszystkimi. Łączenie teorii i praktyki, analizy i działania z podsumowaniami i wyciąganiem wniosków stanowi sprawdzony, skuteczny model „nauki przez doświadczenie”.
Tematyka warsztatów bywa bardzo różna: siła i słabość w relacjach, bogatsze relacje, wzorce rodzinne i ich przekształcanie, rozwiązywanie konfliktów, budowanie ścieżki kariery zgodnej z mitem życiowym, praca ze snami, praca z ciałem, odkrywanie głębszego znaczenia choroby i zdrowia, tendencje do uzależnień.
Prowadzę również wyprawy połączone z zajęciami rozwojowymi. Dotychczas prowadziłem tego rodzaju wyprawy na Kretę, na Saharę, do Ladakhu, w góry Dżabel Srahro w Maroku i w góry Atlas. Połączenie wędrówki w nieznanym, atrakcyjnym krajobrazie z intensywną pracę nad sobą narzędziami psychologii procesu, w otoczeniu kulturowo odmiennym od naszego, daje uczestnikom unikalną okazję do dokonywania przełomowych zmian.
Szczególne miejsce w mojej pracy zajmują warsztaty rozwoju osobistego dla mężczyzn. Prowadzę je od 2000 roku. Zwykle mają one charakter cykliczny. Stanowią intensywną pracę nad sobą, prowadzącą do wielowymiarowej przemiany.