Skip links

Wywiady i artykuły

 

„Betlejewski z Miłuńskim o tym, jak rozmawiać.”

10 listopada wieczorem w Teatrze Powszechnym w Warszawie zorganizujemy debatę pod tytułem: „Obelga i pięść – jakość polskiej debaty publicznej w przededniu 11 listopada”. Będziemy się zastanawiać, jak zbudować debatę nowej jakości. Jako przygotowanie do tej debaty Betlejewski rozpoczyna cykl rozmów na ten temat. Pierwszym gościem był Zbigniew Miłuński, znany psychoterapeuta.

„Medium Publiczne”, 31.10.2015

„Znaczenie pracy nad sobą w rozwiązywaniu konfliktów społecznych”

Często stajemy wobec problemów społecznych, politycznych i gospodarczych, wielkich i małych, które przyciągają naszą uwagę. Możemy się nimi zająć, używając do tego dostępnych środków z obszarów, w których występują.

„Zwierciadło”, 16.06.2014

„Dlaczego chłopaki nie płaczą. Rozmowa z psychoterapeutą Zbigniewem Miłuńskim”

Przede wszystkim zaskoczył mnie język, którym mówicie zarówno wy, jak i ci mężczyźni. To jest język społeczeństwa konsumpcyjnego. Jest wykaz cech, które powinien mieć potencjalny partner czy partnerka, i trochę się zachowujecie jak ktoś, kto idzie do sklepu – ma listę zakupów i odhacza: to dobry materiał, więc biorę, a to niedobry, więc nie biorę.

Dla wielu mężczyzn i kobiet to jest blokada: jeżeli odbiegają od pożądanego modelu, który jest lansowany przez media – młody, atrakcyjny, odnoszący sukces – czują, że coś z nimi nie tak … więcej

Rozmowa z Urszulą Jabłońską i Karoliną Sulej
„Wysokie Obcasy”, 11.10.2013

„Nasza przeszłość: portret przodka”

Lubimy myśleć o sobie jako o indywidualistach. Uważamy, że nasze życie zależy od nas samych. A już na pewno na jego kształt nie mają większego wpływu ci, którzy odeszli: nasi dziadkowie, babcie, prababcie. Łączy nas z nimi sentymentalna nić wspomnień, nie teraźniejszość, a tym bardziej przyszłość. Nowy świat budujemy sami. To błąd w myśleniu … więcej

Rozmowa z Tatianą Cichocką
„Zwierciadło”, 26.10.2012

„Kropeczka w przestrzeni – Zbyszek Miłuński”

KIM JEST STARSZYZNA?

Dla mnie członek starszyzny to ktoś, kto ma umiejętność i doświadczenie, żeby patrzeć na sytuację z punktu widzenia różnych osób, sił, energii, które są obecne w tej sytuacji i ją współtworzą. Jednocześnie potrafi też spojrzeć ze swojego punktu widzenia, czyli kogoś, kto zna te miejsca, doświadczył ich i potrafi , nie będąc przywiązany do żadnego ze stanowisk, prowadzić dialog i wspierać różne strony….więcej

WordPress

„Nienawidzisz Euro? Terapeuta: Zagraj w piłkę!”

– Panie terapeuto, ja cierpię. Idę ulicą i krzyczę. Wszędzie widzę biało-czerwone piłki? Co mam zrobić? – żartowała prowadząca Popołudnie TOK FM Agata Kowalska. – Niech pani zagra w piłkę. To, co nas najbardziej denerwuje, często niesie jakąś energię, która jest nam potrzebna – radził psychoterapeuta Zbigniew Miłuński.

„Gazeta.pl”, 08.06.2012

„Jak można podawać rękę Breivikowi? [ZMIANA MENTALNOŚCI]”

– W sądzie Breivikowi podawano rękę, uśmiechano się. Jak można podawać rękę człowiekowi, który zrobił coś tak strasznego? – zastanawiała się redaktor naczelna Radia TOK FM Ewa Wanat. – Odruchowo oceniamy według naszego kodu kulturowego, w którym podanie komuś ręki oznacza moralną aprobatę. Tymczasem w Norwegii może być zupełnie inaczej – tłumaczył psychoterapeuta Zbigniew Miłuński.

„Gazeta.pl”, 19.04.2012

„Charaktery”

Niedawno na rynku pojawiły się dwie książki „Męskość” Steva Bidulph’a  oraz „Sposób na Kaina”. Obie dotyczą psychologii mężczyzn. Bo mężczyźni coraz częściej żalą się, że nie umieją sprostać wymaganiom współczesnych kobiet, czują się zagubieni. Czy męskość jest w kryzysie?

„Charaktery 12/2005 i 1/2006

 

EnglishPoland