Skip links

Audycje radiowe

„Coraz trudniej być mężczyzną”

Wiele kobiet nie chce być już księżniczkami z wieży i czekać na tego jedynego, któremu będzie prać, sprzątać i gotować. Z drugiej strony równie wiele białogłów wypatruje swojego rycerza. Nie do końca wiadomo też czego więcej szukają kobiety. Bezpieczeństwa czy partnerstwa?

 Polskie Radio24, 10.03.2014

„Jak można podawać rękę Breivikowi?”

W sądzie Breivikowi podawano rękę, uśmiechano się. Jak można podawać rękę człowiekowi, który zrobił coś tak strasznego? – zastanawiała się redaktor naczelna Radia TOK FM Ewa Wanat. – Odruchowo oceniamy według naszego kodu kulturowego, w którym podanie komuś ręki oznacza moralną aprobatę. Tymczasem w Norwegii może być zupełnie inaczej – tłumaczył psychoterapeuta Zbigniew Miłuński więcej

Audycja „Zmiana mentalności”
Radio TOK fm, 19.04.2012

„NIetykalni, czyli spotkanie przeciwieństw”

– Jesteśmy straszliwie podzieleni, coraz bardziej. Ten film rozbija to w taki niegłupi sposób. Nie mówi, że jesteśmy równi, ale że jesteśmy ludźmi – opowiada o „Nietykalnych” Tadeusz Sobolewski.

Polskie Radio24, 17.04.2012

„Budowanie na tym co nieuchwytne”

– Nie poddawać się, czyli w momencie odniesienia klęski brać ją jako coś na czym dalej będzie się budować, a nie jako brak. Jak daleko musimy się posunąć w naszym wysiłku, żeby powiedzieć „Spróbował, ale nie udało mu się” – pyta doc. Robert Piłat.

Polskie Radio24, 04.01.2012

„Iran jest także w Polsce”

– Film „Rozstanie” dotyka podziału, który jest w całej naszej cywilizacji, także w Polsce, tylko nie jest podparty tak drakońskim prawem, nie jest tak głęboki, jak w Iranie – mówi Tadeusz Sobolewski, krytyk filmowy.

Polskie Radio24, 13.10.2011

„Psychoterapeuta o żałobie: łatwo z roli ofiary przeskoczyć do roli kata”

Jest problem wyrażania swojej prawdy, przy zachowaniu szacunku do innych. Uświadomiłem sobie, że to nie dotyczy tylko poszczególnych osób. To jest proces, przez który przechodzimy my – jako Polacy – od wielu już lat, a który w czasie od katastrofy w Smoleńsku do dzisiaj nabrał tempa i intensywności. Ewa Wanat rozmawia z psychoterapeutą Zbigniewem Miłuńskim.

Ewa Wanat: W Polsce trwa żałoba. Wielu z nas chce nie tylko odczuwać i wyrażać emocje, ale także spróbować trochę zracjonalizować to, co się dzieje.
Zbigniew Miłuński: Chodzi bardziej o świadomość tego, co się z nami dzieje. Jeden z mężczyzn, z którym pracuję jako terapeuta, opowiadał
więcej

Audycja „Zmiana mentalności”
Radio TOK fm, 17.04.2010

 

EnglishPoland