Skip links

Otwarty proces grupowy na tematy ekonomiczne.

Większość problemów współczesnego świata ma podłoże ekonomiczne. Luka pomiędzy biednymi i bogatymi na przestrzeni ostatnich wieków urosła do gigantycznych rozmiarów. Nadal nasz glob jest podzielony na Bogatą Północ i Biedne Południe. Liczba głodnych i niedożywionych osób na świecie to prawie 900 milionów. W zamożnych krajach na tle nierówności ekonomicznych również wybuchają społeczne niepokoje. Ostatni kryzys i polityka przerzucania jego kosztów na podatników zaowocowały powstaniem Ruchu Oburzonych i demonstracjami w Europie i Ameryce. Jeśli chcesz odkrywać siły i role, które stoją za takim obrazem świata zapraszamy na otwarty proces grupowy dotyczący zagadnień ekonomicznych.

Proces grupowy jest wspólną pracą grupy nad wybranym tematem. Celem jest pełniejsze wyrażenie się stanowisk, głębsze ich poznanie i wniesienie świadomości po każdej ze stron. Pomaga w zrozumieniu siebie, grupy, zdarzenia oraz wspiera rozwój na poziomie jednostkowy i grupowym.

Facylitatorzy:
Zbigniew Miłuński – dyplomowany psychoterapeuta oraz facylitator z Instytutu Psychologii Procesu
Mateusz Ostrowski – dziennikarz ekonomiczny i psychoterapeuta, student II fazy w Instytucie Psychologii Procesu

Organizatorzy
Stowarzyszenie Mężczyzn, Szkolne Koło Historyczne XII Liceum im. Henryka Sienkiewicza, Centrum Dialogu Społecznego przy IPP

Termin

28 maja br. 18:30-20:30

Miejsce

Warszawa, Splot Artystyczny, ul. Śniadeckich 17

EnglishPoland